„Exitus” z tytułem ORŁY Branży Funeralnej!


Z radością informujemy, że Zakład Pogrzebowy „Exitus” otrzymał wyróżnienie w plebiscycie ORŁY Branży Funeralnej!

Kapitułą w tym plebiscycie są zadowoleni klienci, którzy pozytywnie ocenili naszą działalność na platformach społecznościowych i stronach badających satysfakcję klientów.  Serdecznie dziękujemy Państwu za zaufanie i docenienie naszych starań. Jest do dla nas ogromna motywacja do nieustającego podwyższania standardu świadczonych usług.

Uroczystości pogrzebowe polskich oficerów, gen. Stanisława Kopańskiego i ppłk. Stefana Eichlera


W środę, 6 grudnia 2023 roku na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach odbyły się uroczystości pogrzebowe dwóch polskich oficerów zasłużonych w czasach II Rzeczpospolitej – generała Stanisława Kopańskiego oraz podpułkownika Stefana Eichlera. Ich prochy, wraz z prochami małżonek, Janiny Kopańskiej i Felicji Eichler, zostały sprowadzone z Wielkiej Brytanii. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie i miała charakter państwowy.

„Panie Generale, Panie Pułkowniku – witajcie wśród swoich, witajcie w domu! Ojczyzna nigdy nie zapomni o Panów wielkich zasługach. Pełniąc wieczną wartę, zawsze będą Panowie dla rodaków przykładem i inspiracją, jak bronić i umacniać polską niepodległość i bezpieczeństwo” – napisał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym podczas uroczystości.  

Generał Stanisław Kopański (1895-1976) brał udział m.in. w walkach o Lwów, w szturmie na Wilno, a na kartach historii zapisał się jako dowódca obrony Tobruku w 1941 roku. Po wojnie osiedlił się w Wielkiej Brytanii, gdzie aktywnie działał w środowiskach kombatanckich.

Podpułkownik Stefan Eichler (1892-1980)służył w 1. Pułku Ułanów Legionów Polskich, a w 1918 roku wstąpił do odrodzonego Wojska Polskiego. W 1940 roku trafił do sowieckiego obozu w Kozielsku, z którego został zwolniony. Następnie wstąpił w szeregi Polskich Sił Zbrojnych w Związku Sowieckim, gdzie był m.in. szefem 10. Dywizji Piechoty. Od 1942roku był szefem Bazy Ewakuacyjnej w Teheranie. W 1966 roku został ministrem spraw krajowych w rządzie Aleksandra Zawiszy.

To już kolejni zasłużeni Polacy, którzy po latach z honorami wracają do Polski dzięki współpracy Kancelarii Premiera Rady Ministrów, Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz koordynatora akcji, Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” im. Jana Olszewskiego.

Uroczystości pogrzebowe
śp. Macieja Damięckiego


W środę, 29 listopada 2023 roku odbył się pogrzeb śp. Macieja Damięckiego, znanego polskiego aktora filmowego, telewizyjnego, teatralnego i dubbingowego. Zakład Usług Pogrzebowych „Exitus” miał zaszczyt towarzyszyć zmarłemu w jego ostatniej drodze.

Maciej Damięcki urodził się 11 stycznia 1944 roku. Pochodził z rodziny o tradycjach aktorskich. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Zasłynął rolami m.in. w „Stawce większej niż życie”, „Rozmowach kontrolowanych” czy „Plebanii”.

Aktor zmarł 17 listopada 2023 roku w wieku 79 lat. Msza święta pogrzebowa odprawiona została w kościele pw. św. Karola Boromeusza na warszawskiej Woli. Urnę z prochami złożono w grobie rodzinnym w Alei Zasłużonych Cmentarza Powązkowskiego w Warszawie. W ostatniej drodze zmarłemu towarzyszyła kochająca rodzina oraz wielu przyjaciół.

Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia i dziękujemy za zaufanie, jakim obdarzyli nas wybierając Zakład Usług Pogrzebowych „Exitus”.

Pogrzeb śp. Anny Heleny Branickiej-Wolskiej


Zakład Pogrzebowy „Exitus” miał zaszczyt i honor organizować pogrzeb śp. Anny Heleny Branickiej-Wolskiej, córki Adama Branickiego, właściciela pałacu w Wilanowie, która zmarła 13 maja 2023 roku w wieku 98 lat w swoim domu w Warszawie. Była ostatnią żyjącą przedstawicielką rodu Branickich herbu Korczak.

Śp. Anna Helena Branicka-Wolska, była w 1939 roku pielęgniarką w szpitalu polowym, w 1942 roku została zaprzysiężona w Armii Krajowej pod pseudonimem „Późna”. Działała m.in. przy dostarczaniu rozkazów, kolportażu prasy konspiracyjnej i przewozie broni. Po aresztowaniu w 1945 roku przez NKWD została zesłana do Krasnogorska, gdzie pisała listy do swojego ukochanego, Janusza Radomyskiego. Listy te opublikowano wiele lat później, w 1990 roku w zbiorze pt. „Listy niewysłane” będącym świadectwem gehenny polskich więźniów. Z zesłania powróciła w 1947 roku. Jej ojciec zmarł w tym samym roku w sanatorium w Otwocku w wyniku powstałego na zesłaniu znacznego uszczerbku na zdrowiu.

Śp. Anna Helena Branicka-Wolska studiowała socjologię na uniwersytetach Jagiellońskim i Warszawskim. Była działaczką społeczną, współzałożycielką Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego, Związku Sybiraków, Damą Suwerennego Zakonu Maltańskiego.oprac.

Była odznaczona: Krzyżem AK (1970), Warszawskim Krzyżem Powstańczym, Krzyżem Sybirackim (2004), Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2009) za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za działalność na rzecz środowisk kombatanckich oraz francuską Legią Honorową (2010) za uratowanie francuskiego oficera (Bernard de Roquefeuil) w czasie II wojny światowej.

Uroczystość pogrzebowa odbyła się 24 maja 2023 roku w kościele pw. Świętej Anny w Wilanowie. Mszę świętą pogrzebową koncelebrował ks. bp. Michał Janocha, biskup pomocniczy warszawski, prof. UW i UKSW. Trumna z ciałem została złożona w rodowej krypcie w podziemiach kościoła. 
Rodzinie śp. zmarłej składamy najszczersze wyrazy współczucia. 

Uroczystości pogrzebowe
prezydentów RP na uchodźstwie

Prezydenci wrócili do Ojczyzny

W sobotę, 12 listopada odbył się ponowny pogrzeb trzech prezydentów na uchodźstwie: Władysława Raczkiewicza, Augusta Zaleskiego i Stanisława Ostrowskiego, którzy do tej pory spoczywali na Cmentarzu Lotników Polskich w Newark w Wielkiej Brytanii, gdzie podczas II wojny światowej stacjonowały polskie jednostki lotnicze.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się od przyjęcia przez Kompanię Honorową Wojska Polskiego trumien ze szczątkami prezydentów na Wojskowym Porcie Lotniczym Warszawa Okęcie. Kondukt żałobny udał się do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, gdzie została odprawiona uroczysta msza święta, której przewodniczył abp Stanisław Gądecki, a homilię wygłosił metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Prezydenci spoczęli w nowo powstałym Mauzoleum Prezydentów RP na Uchodźstwie. W tym samym miejscu pochowano również prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego z małżonką, których szczątki zostały przeniesione z Panteonu Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej kilka dni wcześniej. W mauzoleum symboliczne groby mają również prezydenci Kazimierz Sabbat, którego prochy znajdują się na cmentarzu Gunnersbury w Londynie, i Edward Raczyński, pochowany w grobie rodzinnym w Rogalinie.Pogrzeb miał charakter państwowy i uczestniczyli w nim m.in. prezydent RP Andrzej Duda, prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki i liczni przedstawiciele instytucji państwowych. Wydarzenie było transmitowane na żywo w telewizji.  

Złożenie szczątków prezydentów II RP w Świątyni Opatrzności Bożej było realizowane przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie” we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, Instytutem Pamięci Narodowej, Centrum Opatrzności Bożej, Ministerstwem Obrony Narodowej, Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Biurem Programu „Niepodległa”. Jak mówi organizator, sprowadzenie do Polski szczątków prezydentów RP na uchodźstwie wieńczy obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, z kolei premier Morawiecki nazwał to „symbolicznym zamknięciem przymusowej imigracji” prezydentów, których celem było zapewnienie ciągłości niezawisłej polskiej państwowości.
oprac. SM | Radiopik.pl | Prezydent.pl

W czym pomagamy

Usługi pogrzebowe

Usługi pogrzebowe

SZCZEGÓŁY
Własne krematorium

Własne krematorium

SZCZEGÓŁY
Pracownia florystyczna

Pracownia florystyczna

SZCZEGÓŁY
Usługi cmentarne

Usługi cmentarne

SZCZEGÓŁY
Transport osób zmarłych

Transport osób zmarłych

SZCZEGÓŁY
Usługi prosektoryjne

Usługi prosektoryjne

SZCZEGÓŁY

Biura Zakładu Pogrzebowego Exitus

Warszawa wola

Aleja Solidarności 147
Tel. 22 620 24 18
24 h:   501 210 360
biuro@exitus.com.pl
Biuro czynne:
Pn. 9:00 – 17:00
Wt. – Pt. 8:00 – 16:00

Warszawa bielany

ul. Wóycickiego 14
Cmentarz Komunalny Północny
24 h:  609 771 177
warszawa.wolka@exitus.com.pl
Biuro czynne:
Pn. – Pt. 8:00 – 16:00

SIEDLCE

ul. Poniatowskiego 3
Tel. 25 632 60 11
24 h: 602 680 147
biuro@exitus24.pl
Biuro czynne: całodobowo

Otwock

ul. Kościelna 1a
Tel. 22 779 23 39
24 h: 500 339 933
otwock@exitus.com.pl
Biuro czynne:
Pn. – Pt. 8:00-18:00
Sb. 8:00-13:00

Otwock

ul. Batorego 44a
Tel. 509 512 115
24 h: 500 339 933
biurobatory@exitus.com.pl
Biuro czynne:
Pn. – Pt. 8:00-16:00

JÓZEFÓW

ul. 3 Maja 88A
24 h: 500 339 933
jozefow@exitus.com.pl

MIŃSK MAZOWIECKI

ul. 1-go PLM „Warszawa”
Tel. 25 759 17 25
24 h: 693 646 280
dpminsk@exitus.com.pl
Biuro czynne:
Pn. – Pt. 8:00 – 18:00