KREMACJA ZWŁOK

500 339 933
CAŁODOBOWO

POSIADAMY WŁASNE KREMATORIUM

Nasze krematorium znajduje się w Otwocku pod Warszawą. Zostało oddane do użytku we wrześniu 2015 roku i jest jednym z najnowocześniejszych spośród tego typu obiektów w całej Polsce.

Jeżeli rodzina Osoby Zmarłej decyduje się na przeprowadzenie kremacji, służymy radą i wyjaśniamy wszelkie wątpliwości. Sam proces kremacji przeprowadzamy z poszanowaniem godności osoby zmarłej oraz z uwzględnieniem życzeń rodziny.

Zapewniamy rodzinie możliwość pożegnania bliskiej osoby w komfortowej sali pożegnań znajdującej się w budynku krematorium.

Proces kremacji zwłok jest całkowicie bezpieczny dla środowiska, a do atmosfery nie są uwalniane żadne substancje szkodliwe.

Używamy trumien drewnianych lub wykonanych z innych materiałów ekologicznych. Dysponujemy także szerokim katalogiem urn.

Krematorium Exitus

KREMACJA KROK PO KROKU

Osoba decydująca o kremacji (najczęściej bliscy zmarłego) powinna podpisać zezwolenie na kremację. Niezbędne dokumenty to dowód osobisty zlecającego kremację oraz skrócony odpis aktu zgonu.

Oferujemy możliwość przeprowadzenia kremacji, zarówno w trumnie drewnianej, czyli klasycznej, jak i w trumnie wykonanej z innych materiałów ekologicznych. Decyzje o wyborze trumny oraz odzieży lub całunu dla zmarłego podejmuje rodzina. W każdej sytuacji służymy radą i pomocą. Zarówno trumny jak i urny można wybrać z naszego katalogu w momencie zamawiania usługi.

Przed rozpoczęciem kremacji, rodzina zmarłego ma możliwość pożegnać się z osobą zmarłą w komfortowej sali pożegnań, która znajduje się w nowym budynku krematorium w Otwocku. Wcześniej przeprowadzony zabieg balsamowania zwłok nie przeszkadza w kremacji osoby zmarłej.

Każdy zamawiający usługę kremacji w naszym zakładzie może liczyć na indywidualną wycenę i doradztwo w zakresie organizacji ceremonii.

Formalności

Kremacja zwłok - ważne informacje

Kremacja zwłok staje się coraz popularniejszą metodą pochówku w Polsce. Według różnych statystyk, obecnie ok. 25-30% pogrzebów powiązanych jest z kremacją ciała. Przewidywania ekspertów wskazują, że odsetek ten będzie rosnąć. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka. Pogrzeb urnowy zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż klasyczny pochówek, urnę zawsze można umieścić w grobie rodzinnym, natomiast w przypadku trumien nie zawsze jest to możliwe.

Ponadto administracja większości cmentarzy w Polsce zmaga się brakiem powierzchni na nowe pochówki.
Nie zawsze można pominąć też aspekt finansowy. Koszt kremacji nie jest wysoki i w wielu przypadkach cena za pogrzeb tradycyjny jest wyższa niż w przypadku pochówku urnowego. Wiele zależy od szczegółów wybranych przez rodzinę - trumna do kremacji jest tańsza od tradycyjnej chociażby ze względu na brak lakierowania i zdobień. Dochodzi za to koszt zakupu urny, który waha się od kilkuset od nawet kilku tysięcy złotych, w zależności od materiału wykonania.

Polecamy zapoznanie się z naszym katalogiem urn.

W naszym krematorium w Otwocku rodzina Zmarłego ma okazję pożegnać się po raz ostatni w komfortowej sali. Korzystamy z najnowocześniejszych rozwiązań w branży.
Sam piec do kremacji jest urządzeniem wysokiej klasy, który pozwala na godne przeprowadzenie procesy, z najwyższym szacunkiem dla Ciała Zmarłego. Dodatkowo urządzenie nie emituje do atmosfery żadnych szkodliwych substancji.

Kremacja zwłok staje się coraz bardziej popularna

W czym pomagamy

Usługi pogrzebowe

Usługi pogrzebowe

SZCZEGÓŁY
Własne krematorium

Własne krematorium

SZCZEGÓŁY
Pracownia florystyczna

Pracownia florystyczna

SZCZEGÓŁY
Usługi cmentarne

Usługi cmentarne

SZCZEGÓŁY
Transport osób zmarłych

Transport osób zmarłych

SZCZEGÓŁY
Usługi prosektoryjne

Usługi prosektoryjne

SZCZEGÓŁY

Biura Zakładu Pogrzebowego Exitus

Warszawa wola

Aleja Solidarności 147
Tel. 22 620 24 18
24 h:   501 210 360
biuro@exitus.com.pl
Biuro czynne:
Pn. 9:00 – 17:00
Wt. – Pt. 8:00 – 16:00

Warszawa bielany

ul. Wóycickiego 14
Cmentarz Komunalny Północny
24 h:  609 771 177
warszawa.wolka@exitus.com.pl
Biuro czynne:
Pn. – Pt. 8:00 – 16:00

SIEDLCE

ul. Poniatowskiego 3
Tel. 25 632 60 11
24 h: 602 680 147
biuro@exitus24.pl
Biuro czynne: całodobowo

Otwock

ul. Kościelna 1a
Tel. 22 779 23 39
24 h: 500 339 933
otwock@exitus.com.pl
Biuro czynne:
Pn. – Pt. 8:00-18:00
Sb. 8:00-13:00

Otwock

ul. Batorego 44a
Tel. 509 512 115
24 h: 500 339 933
biurobatory@exitus.com.pl
Biuro czynne:
Pn. – Pt. 8:00-16:00

JÓZEFÓW

ul. 3 Maja 88A
24 h: 500 339 933
jozefow@exitus.com.pl

MIŃSK MAZOWIECKI

ul. 1-go PLM „Warszawa”
Tel. 25 759 17 25
24 h: 693 646 280
dpminsk@exitus.com.pl
Biuro czynne:
Pn. – Pt. 8:00 – 18:00

co warto wiedzieć o kremacji?

Każdego rok w Polsce coraz więcej osób, wybierając formę pochówku, decydują się na kremację. Mimo, że kremacja nie jest tradycyjną formą pochówku dla naszego regionu, to jest dozwolona przez Kościół Katolicki oraz przez Kościoły Protestanckie.

Oferujemy możliwość przeprowadzenia kremacji, zarówno w trumnie drewnianej, czyli klasycznej, jak i w trumnie wykonanej z innych materiałów ekologicznych.

Decyzje o wyborze trumny oraz odzieży lub całunu dla zmarłego podejmuje rodzina. W każdej sytuacji służymy radą i pomocą.

Przed kremacją, rodzina również wybiera urnę, w której będą umieszczone prochy zmarłego. Zachęcamy do zapoznania się z naszym katalogiem urn.

Pragniemy poinformować, że wszelkie formalności, związane ze spopieleniem osoby zmarłej finalizujemy w ciągu 24h po otrzymaniu od Państwa zlecenia na kremację.

Zlecając kremację należy dostarczyć: zezwolenie na kremację, które może wypełnić najbliższy członek rodziny lub osoba, która zajmuje się organizacją kremacji. Prosimy również o dostarczenie aktu zgonu, wystawionego przez USC lub jego kserokopię z potwierdzeniem za zgodność z oryginałem. Kserokopia powinna być opatrzona pieczęciami firmy pogrzebowej i czytelnym imieniem i nazwiskiem osoby potwierdzającej.

Po zakończeniu kremacji, prochy osoby zmarłej umieszczane są w urnie i zostaje wystawiony dokument: świadectwo kremacji, który potwierdza czynność spopielenia danej osoby zmarłej.